Україна завдала вогневого ракетного удару по головному штабу Чорноморського флоту Росії, повідомив російський чиновник.

Розбита будівля штабу російського чорноморського штабу в м.Севастополь Крим

На відео та фото видно великі стовпи диму над будівлею в Севастополі в анексованому Криму.

Повідомляється, що щонайменше одна людина загинула, у той час як пожежники боролися з вогнем на базі та залучали додаткові сили екстреної допомоги, за словами місцевих російських чиновників, що свідчить про те, що пожежа може бути масовою.

Потік машин швидкої допомоги прибув до штабу флоту, і осколки були розкидані на сотні метрів (ярдів) навколо, повідомляє агентство новин ТАСС.

«Засобами протиповітряної оборони було збито 5 ракет. В результаті обстрілу постраждала історична будівля штабу Чорноморського флоту. За наявною інформацією, один військовослужбовець загинув», — написало міноборони росії в Telegram.

В Севастополі був атакован Головний штаб Чорноморського флоту росії

Севастопольців спочатку попередили про можливий новий напад і закликали не залишати будівель і не виходити в центр міста.

Внаслідок ударів Сил оборони України по штабу ЧФ рф в Криму було ліквідовано щонайменше 9 осіб, ще 16 осіб були поранені.

Про це повідомив начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов — “Голос Америки”.

Буданов розповів, що серед поранених в тяжкому стані перебуває командувач угруповання генерал-полковник олександр романчук, а також начальник штабу генерал-лейтенант олег цеков.

“Кількість постраждалих звичайних військовослужбовців, які не є працівниками штабу, ще встановлюється. Це військові, які несуть службу, охорона, і так далі – вони не входять у той перелік, який я вам озвучив”, – розповів Буданов.

Зазначається, що олександр романчук – командувач угруповання російських сил на Запорізькому напрямку, отримав звання генерал-полковника у 2023 році.

Генерал-лейтенант олег цеков – командир 200 омсбр Берегових військ північного флоту вмф рф.

Буданов не підтвердив повідомлення про імовірну ліквідацію командувача чорноморського флоту рф адмірала віктора соколова. 

За його словами, розвідка збирає дані з усіх джерел при чому агентурні джерела – одні з основних. Однак він не сказав, чи для атаки на штаб були використані ракети західного виробництва.

От tavr